Põllumajandustoodang

  • Kõrge toodangu kvaliteet tootjatelt
  • Ainult naturaalsed koostisosad
  • Suured akrediteeritud põllumajandusettevõtted
  • Igal aastal 500 tehingut

Kaubarühmad

Rapsiõli
Piimapulber (täispiimast ja rasvavaba)
Vadakupulber
Tehniline kaseiin
Kohupiim, jahu, teravili, sprotid õlis
Suhkrupeedi jäätmed ja melass (söödasiirup)
Söödalisandid
Toornahk
Loomaliha

Rapsiõli

Rapsiõli kasutatakse tööstuses kütuse tsetaanarvu alandamiseks ja seda kasutatakse laialdaselt biodiisli tootmisel.

Negatiivsed füsioloogilised omadused ja kõrge eruukhappesisaldus (47–50%) teevad tehnilise rapsiõli toiduainetööstuses sobimatuks, seetõttu on keelatud teda toidus kasutada. Eestis kasutatakse põhiliselt loomasöödana.

Piimapulber

Piimapulber on lahustuv pulber, mida saadakse normaliseeritud pastöriseeritud lehmapiima kuivatamisel. Tavaliselt lahustatakse soojas vees ja kasutatakse joogina, seejuures säilivad paljud värske pastöriseeritud piima kasulikud omadused. Kasutatakse laialdaselt kulinaarias. On paljude lastele mõeldud piimasegude koostises.

Piimapulbri alla kuulub kuivatatud täispiim (KTP) ja kuivatatud rasvavaba piim (KRP).

Kuivatatud täispiima kasutatakse põhiliselt inimeste toiduna ja kuivatatud rasvavaba piima kondiitritoodete valmistamisel ning loomasöödana. Kuivatatud täispiima kasutamine on paljudes riikides piiratud oksüsteroolide kõrge sisalduse tõttu, mis tekivad termilisel kuivatamisel. 

Suhkrupeedi jäätmed

Suhkrupeedi jäätmed on suhkrupeedi ekstraheeritud hakmed, suhkrupeedi tööstusjäägid. Kasutatakse loomasöödana värskelt, kuivatatult (briketid ja jahvatatuna) ning silona (hapendatud suhkrupeedijäätmed).

Värsked suhkrupeedijäätmed on vesine sööt, mis rikneb kiiresti. Värsked suhkrupeedijäätmed sisaldavad 92–93% vett, mistõttu on sellel madal toiteväärtus. Silostamisel paranevad suhkrupeedijäätmete maitseomadused, vähenevad säilituskaod. Loomad eelistavad hapendatud suhkrupeedijäätmeid.

Kuivatatud suhkrupeedijäätmeid saab kaua säilitada, seda on mugav loomadele ette anda, kasutatakse ratsioonis süsivesikuterikka söödana juurviljade asemel. 100 kilos värskes suhkrupeedijäätmetes sisaldub 12 söödaühikut ja 0,6 kg seeditavat valku, kuivatatus vastavalt 8,4 ja 3,8, hapendatus 8,7 ja 0,8. Suurtele sarvelistele antakse söödaks ööpäevas 50–60 kg värsket või hapendatud suhkrupeedijäätmeid, piimakarjale mitte üle 40 kg. Kuivatatud suhkrupeedijäätmeid antakse piimaveistele kuni 4 kg, suurte koguste puhul halveneb piima ja või kvaliteet.

Suhkrupeedijäätmeid kasutatakse samuti toorainena biogaasi tootmisseadmetes.